EVRAZ VÍTKOVICE STEEL, a.s. PODEPSAL DEKLARACI O POROZUMĚNÍ V OBLASTI OCHRANY OVZDUŠÍ V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI

31.1.2011

EVRAZ VÍTKOVICE STEEL, a.s. PODEPSAL DEKLARACI O POROZUMĚNÍ V OBLASTI OCHRANY OVZDUŠÍ V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI

Společnost EVRAZ VÍTKOVICE STEEL podepsala s vícehejtmanem Moravskoslezského kraje Deklaraci o porozumění v oblasti ochrany ovzduší. Zařadila se tak po bok průmyslových firem, které se dobrovolně zavázaly k regulaci provozů výroby ještě dříve, než dojde vyhlášení tzv. smogové situace. Společnosti tak přistoupí k minimalizaci prašnosti na jednotlivých provozech už ve chvíli vyhlášení tzv. signálu upozornění, tedy dříve, než jim to ukládá zákon a platný a schválený regulační řád.

„Naše společnost je dlouhodobě neoddělitelnou součástí Moravskoslezského regionu, proto je sociální zodpovědnost jednou z priorit společnosti EVRAZ VÍTKOVICE STEEL, a.s. Našim cílem je chovat se k němu zodpovědně a minimalizovat případné dopady výroby oceli na životní prostředí,“ říká Zbyněk Kvapík, generální ředitel a předseda představenstva EVRAZ VÍTKOVICE STEEL.

EVRAZ VÍTKOVICE STEEL se dlouhodobě věnuje různým sociálně prospěšným programům pro rozvoj Moravskoslezského regionu – např. ve formě podpory Nadačního fondu Evraz a tuto podporu považuje za velmi důležitou.

„Přistoupení k této deklaraci je dalším krokem v oblasti našich sociálně prospěšných aktivit v Moravskoslezském kraji. V rámci této deklarace budeme provádět opatření ke snížení sekundární prašnosti při zachování bezpečnosti zaměstnanců a technologického zařízení provozů bez ohrožení plnění smluvních závazků,“ dodává Zbyněk Kvapík.

Jaromír Krišica
tiskový mluvčí

Aktuality