Modernizace didaktiky a vybavení dětského hřiště

29.3.2010

Modernizace didaktiky a vybavení dětského hřiště

Jedním z projektů, které byly v loňském roce podpořeny finančním darem z Nadačního fondu Evraz, byl projekt Modernizace didaktiky a vybavení dětského hřiště Mateřské školy na Zelené ulici v Mariánských Horách.

Kapacita školky je v současné době 80 dětí, o které pečuje 7 učitelů. Ve školce jsou zřízeny 2 logopedické třídy. „Se zřizovatelem jednáme o možném rozšíření o další velkou třídu. Umístili bychom zde dalších 25 dětí, třeba i zaměstnanců EVRAZ VÍTKOVICE STEEL, se kterými v podstatě sousedíme," říká ředitelka Iva Staňková.

Z nadačního příspěvku školka zakoupila nové hrací prvky na školní zahradu - domky se skluzavkami a pružinové houpačky. Dále byly třídy vybaveny počítači se speciálními programy i pro ty nejmenší děti. Děti mají nově k dispozici nový funkční, ale také hrací nábytek, jako například kuchyňský koutek, kadeřnický salón, či kutilskou dílnu. „Školka byla zřízena v 80. letech a od té doby neprošla téměř žádnou opravou či inovací, navíc byla naše školka v loňském roce vytopena, proto jsme moc rádi, že se Nadační fond Evraz rozhodl podpořit náš projekt", děkovala ředitelka Staňková.

Kateřina Krumpochová

Aktuality