VÍTKOVICE STEEL vyrábí a neplánují omezení výroby

9.4.2020

VÍTKOVICE STEEL vyrábí a neplánují omezení výroby

Všechny provozy ve společnosti Vítkovice Steel vyrábějí podle plánu a výroba pojede i přes Velikonoční svátky. Preventivní opatření proti koronavirové nákaze, která společnost zavedla, kopírují nařízení vlády a jsou ještě přísnější, protože prioritou je pokračovat ve výrobě.

Zintenzivnila se komunikace s dodavateli i odběrateli v zájmu plynulého pokračování výroby a expedice. Zásadní roli má v podniku v těchto dnech a týdnech krizový tým, funguje denně (když je potřeba i v noci) a průběžně řeší všechny problémy, aby výroba mohla jet na maximum.

„Snažíme se intenzivně a otevřeně komunikovat s lidmi. Vytvořili jsme pro rychlejší a snazší komunikaci se všemi zaměstnanci speciální mobilní aplikaci JOBKA, kde aktualizujeme informace a odpovídáme na všechny dotazy. Samozřejmě se také soustředíme na dodávky ochranných pomůcek a dezinfekcí pro všechny zaměstnance, což řešíme po vlastní ose, a mohu říct, že průběžně se nám to daří,“ uvedla Kateřina Nogolová, členka představenstva a členka krizového týmu společnosti.

Žádné výrazně omezení provozu zatím nenastalo, pouze bylo nutné přizpůsobit režim a organizaci provozu novým pravidlům, bezpečnostním opatřením a faktu, že někteří zaměstnanci pečují o děti (a další osoby) nebo jsou v preventivní karanténě. Znamená to každodenní detailní plánování směn a obsazenosti jednotlivých pracovišť. Část zaměstnanců pracuje z domu.

Interní krizový tým je připraven na různé možné scénáře. Firma má rozpracované plány, jak by postupovala, kdyby se situace rapidně zhoršila. Vedení firmy se aktivně podílí v rámci Ocelářské unie a Svazu průmyslu a dopravy na jednáních s vládou, například v otázkách podmínek pro kurzarbeit nebo úvěrování průmyslu.

Vedení společnosti děkuje zaměstnancům i obchodním partnerům za respektování preventivních opatření a omezení, která jsou důležitá pro bezpečnost a udržení výroby.

Všem přejeme klidné Velikonoce!

Aktuality