SPOLEČNOST VÍTKOVICE STEEL SE JAKO JEDINÁ ĆESKÁ FIRMA PREZENTOVALA MEZI VOJÁKY

15.7.2005

SPOLEČNOST VÍTKOVICE STEEL SE JAKO JEDINÁ ĆESKÁ FIRMA PREZENTOVALA MEZI VOJÁKY

Rázná rytmická hudba s dominujícím zvukem bubnů, pochodující vojáci ve slušivých uniformách, terénní bojová vozidla v akci, vznášedla, nejrůznější typy munice, makety námořních lodí a ponorek, torpéda, rakety a ukázky vojenských obranných systémů… Takto doslova bojová atmosféra vládla na letošním veletrhu Balt – Military – Expo 2005, který se uskutečnil ve dnech od 22. do 24. června v Gdaňsku. Výstava je organizována od roku 1998 společností Miedzynarodowe Targi Gdańskie SA za spolupráce polského vojenského námořnictva, pohraniční stráže, policie, požární ochrany a polským sdružením dodavatelů pro sektor civilní obrany.

Letošní výstavy se zúčastnilo celkem 150 vystavovatelů z 12 států světa jako například z USA, Německa, Francie, Švédska a Norska, kteří měli možnost se prezentovat na několika tisících metrech výstavní plochy.. Mezi nejvýznamnější vystavovatele na veletrhu můžeme jmenovat BAE SYSTEMS, BLOHM+VOSS, SAAB, STOCZNIA POLNOCNA a THYSSENKRUPP.

A hutní společnost VÍTKOVICE STEEL byla jako jediná česká civilní firma u toho. „Prezentovali se zde převážně vojáci, a to jak zástupci pozemních, námořních, tak i leteckých vojsk,“ říká Ing. Dagmar Špičková, prodejce akciové společnosti VÍTKOVICE STEEL. „Podstatně nižší účast zaznamenalo vedení veletrhu ze strany civilních firem, které sem přijely prezentovat své výrobky,“ dodává Ing. Špičková. A právě prezentace produktů pro lodní průmysl byla hlavním důvodem účasti vítkovické huti na této výstavě. Vždyť již na počátku minulého století dodávala vítkovická společnost své plechy pro námořní lodě. „Chtěli bychom na tuto tradici navázat. V současnosti ročně dodáváme zhruba až 170 tisíc tun velmi kvalitních lodních plechů pro nejrůznější zaoceánské lodě a trajekty a rádi bychom získali další zákazníky,“ dodává Ing. Špičková. O tom, že nejen kvalitní vítkovické plechy, ale i profily a výpalky na tomto specifickém veletrhu skutečně zaujaly, svědčí i počet jednání, uskutečněných ve vítkovické expozici. Ta svým moderním designem, stejně jako na norském veletrhu Nor Shipping, vyjadřovala postoj této hutní společnosti ke světu – její energii, smělost prorážet nové cesty a maximální koncentraci na potřeby zákazníka. A to je přece základní kámen úspěšné komunikace s obchodními partnery.

Aktuality