SPOLEČNOSTI SE DAŘÍ A INVESTUJE DO ROZVOJE VÝROBY A EKOLOGIE

22.5.2018

SPOLEČNOSTI SE DAŘÍ A INVESTUJE DO ROZVOJE VÝROBY A EKOLOGIE

Na tiskové konferenci konané 22.května 2018 oznámil generální ředitel a předseda představenstva společnosti VÍTKOVICE STEEL, a.s. pan Dmitrij Ščuka výsledky hospodaření za rok 2017. Od roku 2016 včetně vykazuje společnost pozitivní provozní výsledek před odpisy (EBITDA).

Objem prodeje v celém sortimentu produktů stoupá. U plechů a výpalků činil 401 tis. tun za rok, u štětovnic se objem zvýšil na 146 tis. tun. EBITDA za rok 2017 činila 421 mil. Kč a čistý zisk 191 mil. Kč

K navyšování výroby dochází s důsledným respektem k životnímu prostředí. „Společnost v uplynulém roce pokračovala v investicích do ekologie,“ zdůraznil generální ředitel Dmitrij Ščuka. „Zcela bez dotace realizovala investici v objemu 47 mil. Kč do modernizace Těžké profilové trati, čímž bylo dosaženo snížení spotřeby zemního plynu o 17 % a snížení objemu emisí CO2 a také NOx o 42 %,“ doplnil konkrétní údaje generální ředitel společnosti. „Celkové investice do výroby v letech 2018 - 2020 předpokládáme v hodnotě 710 mil. Kč,“ dodal generální ředitel společnosti a předseda představenstva pan Dmitrij Ščuka.

Společnost nadále díky Nadačnímu fondu podporuje Moravskoslezský region a je aktivním partnerem Janáčkovy filharmonie, HC Vítkovice Ridera a Dolní oblasti Vítkovice.

Aktuality