TISKOVÁ ZPRÁVA

30.9.2015

TISKOVÁ ZPRÁVA

Ostrava, 30. září 2015 Dnes došlo k plánovanému uzavření provozu ocelárny společnosti VÍTKOVICE STEEL, a.s., (dále Společnost). Jeho důvodem bylo neadekvátní nastavení podmínek pro provozování ocelárny, které neumožňují zachovat dlouhodobou výrobu ve Společnosti i v budoucnosti. Společnost nahradí vstupní polotovary pro výrobu tlustých plechů tzv. bramy, dodávkami od výrobců z Evropské unie a Ruska.

Cílem Společnosti pro další roky je potvrzení pozice předního evropského výrobce kvalitních tlustých plechů. Společnost dosáhla v minulém roce pozitivního výsledku EBITDA, vyvíjí dlouhodobé úsilí v oblasti zvyšování efektivity výroby a výše investice do modernizace technologií v tomto roce dosáhly přibližně 300 mil. Kč.

„Naše současná kondice je na slušné úrovni a během dalších let očekáváme její zlepšení, protože zavření ocelárny nám umožní rozvíjet další provozy naší společnosti,“ sdělil předseda představenstva VÍTKOVICE STEEL, a.s., Dmitrij Ščuka.

Do konce roku 2015 odejde ze společnosti postupně 271 osob. V závislosti na délce odpracovaných let mohli odcházející zaměstnanci získat průměrně až 450 tisíc Kč odstupného. Stav zaměstnanců společnosti k 1.1.2015 byl 1105 zaměstnanců, plánovaný k 31.12.2015 je 834 zaměstnanců.

O formě dalšího využití zařízení provozu ocelárny není v této chvíli rozhodnuto. O možnosti jak dále využít volné atraktivní pozemky jedná Společnost s představiteli Statutárního města Ostrava a dalšími institucemi.

Společnost plní nadále svou společenskou odpovědnost vůči regionu. Je dlouhodobým partnerem extraligového HC VÍTKOVICE STEEL a prostřednictvím Nadačního fondu VÍTKOVICE STEEL (dříve Nadační fond EVRAZ) podporuje od roku 2006 Moravskoslezský kraj. Na říjen 2015 připravuje Nadační fond VÍTKOVICE STEEL opět novou výzvu pro žadatele o finanční podporu.

 

-- konec zprávy --

 

Kontakt pro media:

Jaromír Krišica
tiskový mluvčí
+420 603 543 572
press@vitkovicesteel.com
www.vitkovicesteel.com

Aktuality