V OSTRAVÉ SE HASILO POD PARTNERSKOU VLAJKOU VÍTKOVICE STEEL

21.9.2005

V OSTRAVÉ SE HASILO POD PARTNERSKOU VLAJKOU VÍTKOVICE STEEL

Hutní společnost VÍTKOVICE STEEL aktivně podporuje projekty zdůrazňující dynamiku, flexibilitu a profesionalitu. Nadšení, chuť do života a touha po úspěchu jsou vlastnosti obecně spojované především s výkonnostním sportem, ale symbolizují i další aktivity jako je například „Mistrovství Evropy v požárním sportu hasičů a záchranářů“ . I proto se firma VÍTKOVICE STEEL stala po tři dny jedním z hlavních partnerů této zajímavé akce, které probíhala ve dnech 8. – 10. září 2005 v Ostravě.

Mistrovství Evropy v požárním sportu hasičů a záchranářů, které v Ostravě bylo zahájeno ve čtvrtek 8. září 2005, bylo v sobotu 10. září 2005 ukončeno poslední disciplínou – požárním útokem v areálu letiště Mošnov. Soutěž probíhala za značného zájmu diváků, kteří spojili tento vrcholný sportovní zážitek s návštěvou dne NATO.

V požárním útoku mohli diváci vidět strhující bitvu jednotlivých týmů – v průběhu soutěže byl 5x překonán platný světový rekord (31.60 sec.), až jej pošesté a na tomto mistrovství definitivně překonala česká reprezentace nádherným časem 26:01 sec. A to znamenalo jediné – REPREZENTACE ČESKÉ REPUBLIKY SE V ROCE 2005 STALA MISTRY EVROPY V POŽÁRNÍM ÚTOKU. Potěšitelné je, že členy reprezentačního družstva České republiky jsou i dva reprezentanti HZS našeho kraje - Karel Ryl a Milan Onderka. Celkově to pak znamenalo skvělý posun na přední pozice a zisk stříbrných medailí v soutěži družstev.

Výsledky požární útok:

1. místo … Česká republika v čase 26:01 sec. – evropský a světový rekord

2. místo … Německo v čase 29:39 sec. – národní rekord Německa

3. místo … Slovensko v čase 29:55 sec. – národní rekord Slovenska

Celkové výsledky soutěže družstev:

1. místo … Bělorusko

2. místo … Česká republika

3. místo … Ukrajina

Aktuality