Produkty

I v průběhu mezinárodního strojírenského veletrhu management firmy plní své povinnosti V odpoledních hodinách proběhlo v expozici zasedání představenstva.

I v průběhu mezinárodního strojírenského veletrhu management firmy plní své povinnosti V odpoledních hodinách proběhlo v expozici zasedání představenstva.

47. Mezinárodní strojírenský veletrh

Čtvrtek 6. 10. 2005

Nashledanou příští rok…

Poslední návštěvníci, závěrečná obchodní setkání - je to tak, 47. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně je za námi… Brány největšího oborového veletrhu ve střední a východní Evropě se zavřely. Spolu s nimi i jedinečné příležitosti pro pracovní, ale především také přátelská a společenská setkání s nejvýznamnějšími zákazníky, dodavateli, obchodními partnery.

"Atmosféra brněnského strojírenského veletrhu vždy jasně ukáže potřeby a přání našich zákazníků, jakým směrem se musíme ubírat a na řešení kterých problémů je třeba se soustředit v souvislosti s rozvojem klíčových produktových oborů," vysvětluje Ing. Jiří Poštulka, člen představenstva a obchodní ředitel VÍTKOVICE STEEL. "Naše společnost vnímala i tento ročník veletrhu jako možnost k rozpoznání správné šance a získání podkladů pro strategická rozhodnutí. Do expozice VÍTKOVICE STEEL zavítalo mnoho tuzemských i zahraničních partnerů i potenciálních zákazníků, navštívila nás řada významných hostů a nechyběla ani vládní návštěva - expozice VÍTKOVICE STEEL se stala jednou ze zastávek ministra průmyslu a obchodu ČR pana Milana Urbana."

Významnou událostí letošního veletrhu bylo i podepsání smlouvy na dodávku 10 000 tun lodních plechů pro skandinávské loděnice Aker Finnyards, čímž bylo stvrzeno pokračování spolupráce i v příštím roce! Na druhou stranu veletrh neslouží pouze k dojednávání obchodů, jde spíše o prezentaci, podporu image firmy a její produkce. "Samozřejmě, vždy máme zájem rozjednat nové kontrakty a jsme okamžitě připraveni reagovat na přicházející nabídky spolupráce," pokračuje obchodní ředitel Ing. Poštulka. "Úspěch prezentace VÍTKOVICE STEEL na brněnském veletrhu spočívá právě v kvalitní přípravě personálu expozice. Teď již bude záležet na obchodních manažerech, jak dokáží zpracovat poptávky, které jsme vygenerovali v průběhu veletrhu, a následně se strategicky rozhodnout, do kterých projektů vstoupíme."

Veletržní maratón skončil, přišel čas rekapitulace. Děkujeme všem návštěvníkům, kteří si našli čas na naši expozici. Jsme rádi, že obchodní partneři a spolupracovníci tak hojně využili odborných konzultací, že jsme mohli prohloubit vzájemnou důvěru ve společné projekty. Nashledanou v nové expozici opět za rok.

Poslední návštěvníci, závěrečná obchodní setkání.

Poslední návštěvníci, závěrečná obchodní setkání.

Poslední návštěvníci, závěrečná obchodní setkání.

Poslední návštěvníci, závěrečná obchodní setkání.

Středa 5. 10. 2005

Expozice VÍTKOVICE STEEL byla nominována do soutěže AURA

Je tady středa a s ní další zajímavá a navíc dobrá zpráva z MSV v Brně! Letošní "steelová" expozice byla v kategorii od 101 do 300 m2 opět nominována do soutěže AURA, která je zaměřena na efektivní veletržní účast a na plnění marketingových cílů vystavovatelů v rámci veletržní účasti. Expozice akciové společnosti VÍTKOVICE STEEL zaujala nejen běžné návštěvníky veletrhu, ale také odborníky z oblasti architektury, psychologie reklamy i marketingu, kteří vzhled a funkčnost expozic hodnotí podle velmi přísných kritérií.

V soutěži AURA se hodnotí, jak se tvůrcům podařilo skloubit architektonický záměr s provozem expozice s ohledem na obchodní a marketingové cíle. A to se v případě VÍTKOVICE STEEL opravdu povedlo! Expozice upoutává pozornost díky nepřehlédnutelným architektonickým prvkům a zároveň poskytuje dostatek zázemí pro zástupce firmy a jejich hosty.

Po loňském úspěchu byla pro nás účast v soutěži samozřejmostí, říká "Boris Holub" z agentury API. Návštěva hodnotící komise složené zodborníků z oblasti marketingu a komunikace proběhla bezprostředně po vystoupení bubeníků Jumping Drums v expozici společnosti VÍTKOVICE STEEL. Komise se zajímala o architektonický záměr tvůrců, sledovala, nakolik se autorům podařilo zajistit patřičné podmínky pro obchodní jednání bez toho, aby funkčnost zázemí zasáhla do image expozice a naopak. Dalším hodnotícím kritériem byla míra sladění firemní prezentace tištěnými materiály a reklamní předměty počínaje a aktuální webovou prezentací konče. A ještě mnoho dalších otázek hodnotící komise dotvářelo výsledný dojem působení expozice.

Plusových bodů pro nominaci do druhého ročníku soutěže AURA získala expozice VÍTKOVICE STEEL dostatek. Na výsledky akce si však budou muset vystavovatelé počkat do ledna 2006.

Ve středu proběhla v expozici celá řada obchodních jednání

Úterý 4. 10. 2005

Nejvýznamnější den veletrhu

Úterý 4. října je pro VÍTKOVICE STEEL nejdůležitějším dnem celého veletržního týdne. Expozicí procházejí desítky obchodních partnerů, potenciálních zákazníků, významných hostů i náhodných návštěvníků z řad studentů. A nechybí zde samozřejmě ani zástupci sedmé velmoci - novináři. Tento den je totiž ve znamení tiskové konference VÍTKOVICE STEEL a firemního dne této významné ostravské huť ...

Za zvuku bubnů…

Od rána se každou hodinu rozléhají pavilonem F zvuky bubnů. Exkluzivní skupina pěti bubeníků, hrající pod názvem Jumping drums, rozjela úterní dopoledne ve velkém stylu - k zhlédnutí expozice VÍTKOVICE STEEL nebo k zapojení se do vědomostních či sportovních soutěží zlákala snad všechny kolemjdoucí. Naprosto fantastické melodie, jež tito bubeníci hrají, přilákaly do prostoru kolem expozice VÍTKOVICE STEEL davy lidí... A ani fakt, že v době vystoupení bylo nutné přerušit veškerá jednání snad v celém pavilonu F, neodradil diváky od dožadování se přídavků. Skupina Dumping Drums podala naprosto excelentní výkon v duchu filozofie VÍTKOVICE STEEL
- Citius (rychleji), altius (výše), fortius (silněji) - právě to jsou hodnoty, kterými se společnosti VÍTKOVICE STEEL řídí.

Novináři přijeli, aby viděli a slyšeli

V 10.00 hod. zaplnili část expozice zástupci médií, kteří se v rámci tiskové konference dozvěděli více o privatizaci firmy, o hospodářských výsledcích za prvních osm měsíců letošního roku a získali také informace o současné obchodní strategii společnosti VÍTKOVICE STEEL.

Z "nejdůležitějších" informací, které zazněly na tiskové konferenci VÍTKOVICE STEEL vybíráme:
- zisk VÍTKOVICE STEEL za prvních osm měsíců meziročně vzrostl o 1,4 mld. Kč
- jen za prvních osm měsíců stouply tržby VÍTKOVICE STEEL meziročně o 27,6 %, a to na 10 223 106 tis. korun
- přidaná hodnota stoupla více než o 120 %. Výrobu a prodej oceli, tlustých plechů, profilové oceli a tvarových výpalků přitom realizovalo
  celkem 1 603 zaměstnanců, což je ve srovnání se stejným obdobím roku 2004 o 46 zaměstnanců méně
- v oblasti tlustých plechů se společnost VÍTKOVICE STEEL řadí k nejvýznamnějším evropským producentům, České republice je jejich
  dominantním výrobcem
- na domácím trhu je společnost VÍTKOVICE STEEL exkluzivním výrobcem štětovnic
- jako jediná hutní firma v České republice vyrábí společnost VÍTKOVICE STEEL speciální tlusté ocelové plechy vyšších jakostí válcované   za tepla
- je jediným českým certifikovaným dodavatelem plechů pro ropný průmysl
- certifikát společnosti American Petroleum Institute (API), který otevřel cestu k zákazníkům z řad renomovaných společností - dodavatelů
  ropovodů a plynovodů, získala společnost VÍTKOVICE STEEL na počátku roku 2004 po náročných prověrkách
- společnost má certifikovány systémy managementu hned dvěma na sobě nezávislými světovými společnostmi - německou RW TÜV   a americkou API, což je podle odborníků významná reference

Firma, kterou zastupuje rytíř

K novinkám letošní prezentace VÍTKOVICE STEEL patří představení dlouholetého "člena" této hutní firmy - rytíře Vítka. Nikoho jistě neudiví, že pro rytíře Vítka je charakteristické ocelové plechové brnění. Samozřejmě kvalitní brnění z plechu akciové společnosti VÍTKOVICE STEEL. Pro zajímavost - autorem rytíře Vítka, který se narodil na Štědrý den 1966, je architekt Zdeněk Podhůrský, který je mimo jiné "otcem" populárních postaviček večerníčkové verze Karafiátových Broučků, loutek z filmů Cesta do pravěku a Hrátky s čertem.

Firemní den, aneb Vypuklo to ve 14.30!

Ve 14.30 hod. to vypuklo… Mezinárodní strojírenský veletrh je příležitostí, jak se sejít s obchodními partnery, zákazníky i kolegy, zhodnotit uplynulý rok a jednat o budoucnosti. A tou nejlepší příležitostí je firemní den!

Pondělí 3. 10. 2005

Stylově čistá expozice poutá pozornost nejen díky hokejovým roztleskávačkám!

V Brně 3.10.2005 - Ve 14.30 hod. byla Ing. Vladimírem Bailem, Ph.D., předsedou představenstva a generálním ředitelem VÍTKOVICE STEEL, slavnostně otevřena expozice akciové společnosti na 47. mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Expozice je - stejně jako loni - výrazná čistotou stylu a minimalismem, působí svěžím, mladistvým dojmem. K jejím dominantám patří fragmenty mostu z Českých Budějovic, který je postaven z vítkovických plechů, a vůbec poprvé se na veletrhu představuje dlouholetý „společník“ firmy – Rytíř Vítek. Jeho stříbrnou siluetu z pevné vítkovické oceli mohou spatřit všichni návštěvníci, stejně jako maketu hokejisty HC VÍTKOVICE STEEL. Právě hokejové roztleskávačky tohoto týmu každou hodinu upoutávají pozornost kolemjdoucích svým špičkovým sportovním vystoupením.

Ale expozice VÍTKOVICE STEEL žije nejen díky půvabným roztleskávačkám. Již první den zde proběhla řada obchodních jednání. Jedním z nich bylo i setkání zástupců společnosti VÍTKOVICE STEEL a firmy KAM, které v příštím roce oslaví přesně 100 let spolupráce. Pondělní setkání proběhlo v duchu projednání možnosti dalších dodávek do zemí Beneluxu ... A ani rozdělení bývalých velkých VÍTKOVIC na společnosti VÍTKOVICE STEEL a VÍTKOVICE nezměnilo nic na spolupráci při dodávkách hutních výrobků. I proto do expozice VÍTKOVICE STEEL v tento den zavítali zástupci firmy REVMONT, patřící do holdingu VÍTKOVICE ...

Společnost VÍTKOVICE STEEL očekává během veletržního týdne množství dalších důležitých obchodních jednání. Mnohá z nich se uskuteční již zítra, v úterý 4. října, kdy od 14 hodin proběhne v expozici firemní den společnosti VÍTKOVICE STEEL ...