Produkty

Úspěšná prezentace VÍTKOVICE STEEL, a. s., na námořní výstavě Nor-Shipping 2005.

Úspěšná prezentace VÍTKOVICE STEEL, a. s., na námořní výstavě Nor-Shipping 2005.

Nor-Shipping 2005

Nor-Shipping 2005

Úspěšná prezentace VÍTKOVICE STEEL, a. s., na námořní výstavě Nor-Shipping 2005

Rekordní ročník
Nor – Shipping, původně technicky zaměřená výstava, se během své historie změnila v jeden ze tří největších námořních veletrhů na světě. Letošní 20. ročník proběhl ve dnech 7. – 10. června v Oslu, a to za nebývale vysoké účasti vystavovatelů i návštěvníků. Prezentovalo se zde 820 vystavovatelů z celkem 39 zemí, což je zhruba o 20 % více oproti loňskému roku. Branami výstaviště pak prošlo v průběhu celého týdne přibližně 20 tisíc návštěvníků. Plně využity byly i výstavní kapacity, jejichž celková rozloha dosahuje 17 543 m2 – 84 % výstavních hal zabraly evropské firmy a společnosti, 11 % pak patřilo Asii a 3 % Americe. Národními expozicemi se letos prezentovaly například Francie, Korea, Japonsko, Norsko, Dánsko, Kanada, Švédsko, Finsko, Singapur, Čína, USA, Velká Británie, Španělsko, Německo, Rusko, Holandsko, Polsko a samozřejmě Česká republika. Čeští vystavovatelé byli umístěni ve společné expozici na ploše zhruba 140 m2. A právě zde mohli návštěvníci spatřit moderní expozici VÍTKOVICE STEEL.

VÍTKOVICE STEEL se prezentovaly v rámci " České expozice"…
„Čistota vizuálního stylu a svěží, mladistvý dojem – to byly hlavní atributy při výstavbě naší expozice,“ vysvětluje Ing. Jiří Poštulka, člen představenstva a obchodní ředitel VÍTKOVICE STEEL, a. s. „Vizuální komunikace VÍTKOVICE STEEL – INTELLIGENT DECISION - TOUCH PERFECTION - STEEL FOREVER vyjadřuje postoj naší hutní společnosti ke světu – její energii, smělost prorážet nové cesty a maximální koncentraci na potřeby zákazníka, což je základním kamenem úspěšné komunikace s obchodními partnery,“ dodává Ing. Poštulka.

Expozice VÍTKOVICE STEEL, a. s. – vizuál budoucnosti
Vystavovatelé v rámci Nor Shippingu kladli ve svých expozicích daleko menší důraz na prezentaci velkých exponátů, novým trendem ve výstavbě expozic se naopak stalo vytvoření dostatečných prostorů pro obchodní jednání. „Naše expozice tak svou lehkostí, moderním designem, elegancí stylu a komfortními prostory pro pracovní jednání a rozvíjení osobních vztahů, patřila k expozicím s vizuálem budoucnosti,“ podotýká Ing. Michal Baštinský, vedoucí marketingu VÍTKOVICE STEEL a dodává: „Účast na jakékoliv výstavě, či veletrhu, chápeme jako prestižní událost a příležitost, jak podpořit partnerské vztahy s našimi zákazníky, dodavateli a distributory. Přátelská jednání na veletrhu jsou přirozenou součástí obchodních vztahů naší společnosti." Jednání v expozici je proto logickou, nevyhnutelnou součástí prezentace produktové politiky, zejména její komunikační, cenové a distribuční stránky. Právě blízký vztah firmy a zákazníka je pro firmu jedním ze strategických faktorů úspěšnosti v národním, ale i mezinárodním kontextu.

Boom v loďařství byl cítit i v Oslu
Vzhledem k probíhajícímu boomu v loďařství byl i v rámci této výstavy cítit zájem firem z celého světa o lodní produkty. „V průběhu celého týdne jsme jednali s mnoha zajímavými současnými i potenciálními klienty,“ říká Ing. Alena Zrzová, obchodník a specialista pro dodávky VÍTKOVICE STEEL, a. s. do lodního průmyslu. „K nejvýznamnějším však patřilo setkání se zástupci skupiny Aker Yard, do které patří loděnice ve Finsku, Rumunsku, Německu a své aktivity má samozřejmě i v Norsku. Silné zastoupení zde měly samozřejmě i chorvatské a polské loděnice, které jsou našimi největšími zákazníky a nechyběly ani asijské firmy a loděnice, jež jsou tradičně silnými výrobci lodí. Nově se zde prezentovaly americké loďařské společnosti, což nám přineslo nové poznatky i z tohoto nám vzdáleného teritoria,“ dodává Ing. Alena Zrzová.

VÍTKOVICE STEEL – nejprestižnější výrobce lodních plechů
Na námořní výstavě Nor Shipping se pravidelně každý druhý rok setkávají vystavovatelé a obchodníci ze všech zemí, kteří mají co do činění s lodním průmyslem, stavbou lodí, loďařstvím, námořnictvím a souvisejícími službami. A právě tento fakt je hlavním důvodem zdejší účasti hutní společnosti VÍTKOVICE STEEL, která se řadí k nejprestižnějším výrobcům lodních plechů na světě. S její produkcí se zákazníci mohou setkat u mnoha atraktivních projektů v lodním průmyslu. Jen v minulém roce jsme se zde vyrobilo zhruba 170 kt lodních plechů, které putovaly převážně do loděnic v Chorvatsku a Polsku, ale i například do Finska, Německa. Lodě s názvy Victoria I a Birka Paradise, Morning Calm, Morning Courier, Grande Anversa a další jsou toho nejnovějším důkazem. Jistě k tomu přispívá i fakt, že produkce VÍTKOVICE STEEL, a. s., je certifikována 8 mezinárodními lodními certifikačními společnostmi, výrobky firmy uznávají i taková „esa“, jako American Bureau of Shipping, norská Det Norske Veritas, německá Germanischer Lloyd, ruský Mořský lodní registr, či britský Lloyd´s Register.

Úspěšná prezentace VÍTKOVICE STEEL, a. s., na námořní výstavě Nor-Shipping 2005.

Úspěšná prezentace VÍTKOVICE STEEL, a. s., na námořní výstavě Nor-Shipping 2005.

Úspěšná prezentace VÍTKOVICE STEEL, a. s., na námořní výstavě Nor-Shipping 2005.

Úspěšná prezentace VÍTKOVICE STEEL, a. s., na námořní výstavě Nor-Shipping 2005.