Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

23. 11. 2023

Zaměstnanci společnosti VÍTKOVICE STEEL si polepší až o 10%

Představitelé vedení a odborové organizace ve společnosti VÍTKOVICE STEEL a.s. zakončili vzájemnou shodou kolektivní vyjednávání a podepsali dodatek ke kolektivní smlouvě, který stanovuje mzdový vývoj a zaměstnanecké benefity pro rok 2024. Zaměstnancům porostou mzdy a odměny při splnění stanovených kritérií celkově až o 10%.

Situace v ocelářství je složitá, ale je pro nás důležité, abychom byli dobrým zaměstnavatelem a měli stabilizovaný tým zkušených zaměstnanců. Dohoda na dodatku ke kolektivní smlouvě je z naší strany jasné potvrzení, že to myslíme vážně,“ uvedl Radek Strouhal, generální ředitel společnosti VÍTKOVICE STEEL a.s.

Podle podepsaného dodatku představuje procentuální kumulativní navýšení tarifních i smluvních mezd a dalších změn uvedených v Kolektivní smlouvě v průměru až 10%, přičemž část navýšení už se promítla zaměstnancům do výdělku a další část bude promítnuta od 1. dubna 2024. Přijaté změny mimo jiné také navazují na nová vládní úsporná opatření.

„Jsem rád, že vedení podniku vnímá naše požadavky a výsledkem je kompromis. Dává zaměstnancům záruku, že jejich reálně mzdy porostou a to je důležité, aby se zaměstnanci nemuseli cítit frustrovaní,“ doplnil Roman Ďurčo, předseda podnikové odborové organizace a předseda OS KOVO.

„V návaznosti na podepsaný dodatek můžeme potvrdit, že jsme stabilní společnost s adekvátním mzdovým ohodnocením a mnoha zaměstnaneckými benefity, jako je například letní a vánoční bonus, příspěvek na penzijní připojištění, cafeterii ve výši až 21 tisíc korun ročně,“ řekla Žaneta Giel Sigmundová, personální ředitelka společnosti VÍTKOVICE STEEL a.s., a doplnila aktuální nabídku volných pozic: “K pokrytí rostoucí provozní potřeby aktuálně hledáme elektrikáře, paliče, jeřábníky, operátory hutní výroby.“

Aktuální nabídka volných míst ve společnosti VÍTKOVICE STEEL a.s. a přehled benefitů a výhod jsou
k dispozici na webových stránkách zde.

 VÍTKOVICE STEEL, a. s. jsou tradičním evropským výrobcem válcovaných výrobků z oceli, největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem tzv. štětovnic v ČR. Společnost vlastní nadnárodní investiční fondy ze zemí bývalého Sovětského svazu. Firma zaměstnává téměř 850 lidí. Většina produktů ostravského podniku se uplatňuje ve stavebnictví a strojírenství. Do zahraničí směřuje 70 % prodaných výrobků.