Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

15. 12. 2022

Zaměstnancům společnosti VÍTKOVICE STEEL porostou mzdy až o 12%

Představitelé vedení a odborové organizace ve společnosti VÍTKOVICE STEEL uzavřeli kolektivní vyjednávání a dohodli se na novém znění kolektivní smlouvy na dalších 5 let a na mzdovém vývoji a zaměstnaneckých benefitech pro příští rok. Zaměstnancům porostou mzdy a odměny při splnění stanovených kritérií celkově až o 12%.

„Aktuálně nás trápí vysoké ceny energií, komplikace v logistice a slabá poptávka po ocelářských výrobcích, ale v prvních třech čtvrtletích se nám dařilo a předpokládáme, že v příštím roce se situace zlepší. Pracujeme na úsporných opatřeních a soustředíme se na obchod a zajímavé zakázky. Proto si můžeme dovolit zaměstnancům přidat,“ uvedl Radek Strouhal, generální ředitel společnosti VÍTKOVICE STEEL.

Podle podepsaného dodatku zaměstnancům přibyde do mzdy od 1. dubna 2023 v průměru 1200 korun a další peníze do benefitních a bonusových programů. Získají například letní bonus ve výši 3000 korun a vánoční bonus 5000 korun při splnění hospodářských ukazatelů.

„Podařilo se nám být mezi prvními společnostmi v regionu s dokončeným kolektivním vyjednáváním a máme zároveň uzavřenou dohodou do dalších let. Je pro nás důležité, aby zaměstnanci vnímali, že si jejich práce vážíme. Udržet zaměstnanost a jistotu pro vás všechny je naším dlouhodobým cílem, zejména pak ve složitém období, které zažívá celá Evropa. Děkujeme odborové organizaci za to, že k jednání přistupovala i přes časté neshody velice konstruktivně a že byla ochotna vést dialog nad širokou šálou témat, který nakonec vyústil ve vzájemnou dohodu,“ doplnila Kateřina Nogolová, personální ředitelka společnosti VÍTKOVICE STEEL.

Nové znění kolektivní smlouvy na dalších 5 let, tedy do konce roku 2027, přinese zaměstnancům společnosti například zvýšení všech evidovaných příplatků – např. za noční směny, rizika na pracovišti, pohotovost apod., a to již od ledna 2023. Součástí dohody je také navýšení odstupného při organizačních změnách a další dílčí úpravy zejména vázané na změny v zákoníku práce.

Po započtení odměn, benefitů a úprav dle nové kolektivní smlouvy budou mít zaměstnanci při splnění všech kritérií průměrně až o 12 procent více než v současnosti.

„S výsledným kompromisem mohou být zaměstnanci spokojeni, i když jsme šli do vyjednávání s vyšším cílem v důsledku vysoké inflace. Je však potřeba si uvědomit, v jak složité době pro průmysl se pohybujeme. Letošní rok nám ukázal, jak může být situace proměnlivá a spolupráce odborů a vedení musí fungovat,“ doplnil Roman Ďurčo, předseda podnikové odborové organizace a předseda OS KOVO.

VÍTKOVICE STEEL, a. s. jsou tradičním evropským výrobcem válcovaných výrobků z oceli, největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem tzv. štětovnic v ČR. Společnost vlastní nadnárodní investiční fondy ze zemí bývalého Sovětského svazu. Firma zaměstnává téměř 900 lidí. Většina produktů ostravského podniku se uplatňuje ve stavebnictví a strojírenství. Do zahraničí směřuje 70 % prodaných výrobků.