Výpalky

VÍTKOVICE STEEL, a.s., nabízí možnost zpracování za tepla válcovaných tlustých plechů na výchozí polotovary k dalšímu mechanickému opracování. Tyto je možno dále použít pro výrobu strojních dílů formou tvarových výpalků.
Výpalky jsou zhotovovány na pálicích strojích vybavených plazmovým hořákem a hořáky kyslík – zemní plyn. Vlastní pracovní proces je řízen počítačem. Povrch výpalků je zokujený, z řezaných hran jsou odstraněny zbytky strusky. Po dohodě lze zajistit možnost tryskání povrchu. Tvary výpalků zhotovujeme dle předložené technické dokumentace. Možnost úpravy svarových hran do (úkosů) do tvaru K, V, X, Y dle dohody.

Pálení jednotlivých tvarů je operací bezprostředně předcházející svařování.

Tvoří nedílnou podmínku požadované jakosti svarových spojů a ovlivňuje náklady na výrobu svařenců. Naše výpalky jsou zhotovovány na špičkových CNC strojích firmy MGM Tábor pro tvarové úkosové pálení tří-hořákovým autogenním agregátem a MGM 3D úkosovým plazmovým hořákem. Dále kolmým plazmovým hořákem PIERCE a na pálících strojích firmy MESSER-GRIESHEIM, ESAB, a VANAD, vybavených hořáky kyslík-zemní plyn.

Využíváme veškerých výhod uzavřeného hutního výrobního cyklu, což se projevuje nejen špičkovou kvalitou našich výrobků, ale také možnostmi dodávek modifikovaných ocelí a schopností dodávat výpalky v přijatelných termínech za příznivou cenu.

Využívání našich tvarových výpalků z plechů rozšíří vaše výrobní a odbytové možnosti. Zbavíme vás ekologických problémů a problémů s kovovým odpadem. V celkovém důsledku vám tímto můžeme být nápomocni při realizaci logistiky a výroby.

Další fotografie najdete ve fotogalerii ukázat celou fotogalerii