Tiskové zprávy

23.11.2023

Zaměstnanci společnosti VÍTKOVICE STEEL si polepší až o 10%

Představitelé vedení a odborové organizace ve společnosti VÍTKOVICE STEEL a.s. zakončili vzájemnou shodou kolektivní vyjednávání a podepsali dodatek ke kolektivní smlouvě, který stanovuje mzdový vývoj a zaměstnanecké benefity pro rok 2024. Zaměstnancům porostou mzdy a odměny při splnění stanovených kritérií celkově až o 10%.

Pokračovat...

26.9.2023

Skončila rozsáhlá demolice ocelárny VÍTKOVICE STEEL

Skončila rozsáhlá demolice ocelárny VÍTKOVICE STEEL,
plocha je připravená na další rozvoj

Projekt rozsáhlé demolice ocelárny společnosti VÍTKOVICE STEEL, která ukončila provoz v roce 2015 kvůli ekologickým limitům, je u konce. Bourání probíhalo postupně podle podmínek stanovených stavebními úřady městských částí a s ohledem na okolní pozemky a objekty. 

 

Pokračovat...

15.12.2022

Zaměstnancům společnosti VÍTKOVICE STEEL porostou mzdy až o 12%

Představitelé vedení a odborové organizace ve společnosti VÍTKOVICE STEEL uzavřeli kolektivní vyjednávání a dohodli se na novém znění kolektivní smlouvy na dalších 5 let a na mzdovém vývoji a zaměstnaneckých benefitech pro příští rok. Zaměstnancům porostou mzdy a odměny při splnění stanovených kritérií celkově až o 12%.

Pokračovat...

22.7.2022

ŠETŘENÍ FAÚ ZATĚŽUJE VÍTKOVICE STEEL, ÚŘAD STÁLE NIJAK NEROZHODL

Ostravská společnost VÍTKOVICE STEEL vyrábí a funguje bez omezení, ale vleklé šetření Finančního analytického úřadu (FAÚ) kvůli podezření na vlastnické propojení na Rusko ji zatěžuje. Běží již 3 měsíce bez výsledku a úřad s firmou nekomunikuje. Společnost má kvůli tomu problém udržet obchodní i finanční partnery a také zaměstnanci i jejich rodiny žijí v nejistotě a obavách z dalšího vývoje

Pokračovat...

4.7.2022

Předseda odborů VÍTKOVICE STEEL povede největší odborový svaz v Česku

V příštích čtyřech letech povede největší odborový svaz v České republice - OS KOVO - předseda odborů společnosti VÍTKOVICE STEEL Roman Ďurčo. Silnou většinou hlasů jej zvolili zástupci odborů z podniků na VIII. Sjezdu svazu v Praze. Ve funkci vystřídá Jaroslava Součka.

Pokračovat...

3.5.2022

Vyjádření k informacím v médiích o údajném zmrazení majetku VÍTKOVICE STEEL

Vedení společnosti VÍTKOVICE STEEL je překvapeno sdělením, které média uvádějí. O tom, že by měla zmrazený majetek, nemá informace. V minulých dnech pouze společnost informoval Finanční analytický úřad, že obdržel podnět k prošetření společnosti a že v rámci předběžného opatření nemáme poskytovat finanční plnění vlastníkům. To už nejméně 3 roky neděláme, neboť společnost netvoří čistý zisk, a proto se nás toto opatření nijak negativně nedotýká.

Pokračovat...