Aktuality

25.1.2021

VÍTKOVICE STEEL podpoří další regionální projekty

Koronavirová pandemie a protiepidemická opatření dopadají na řadu odvětví, průmysl nevyjímaje. Ocelářství navíc musí čelit dalším problémům, zejména neférovým dovozům oceli z Číny a jiných třetích zemí, kde vyrábějí ocel bez dodržování ekologických a sociálních pravidel. Společnost VÍTKOVICE STEEL se přesto rozhodla, že opět podpoří prostřednictvím nadačního fondu neziskové organizace i jednotlivce v Moravskoslezském kraji.

Pokračovat...

8.10.2020

Bojujeme za zachování výroby oceli v Evropě

Oceláři celé Evropy se bouří proti nerovným podmínkám na trhu. V Ostravě demonstrovaly za záchranu výroby oceli stovky lidí. Odboráři tentokrát nebyli sami. Stejné cíle prosazují i šéfové firem a přidali se i někteří politici, včetně hejtmana. Vítkovice Steel byly spoluorganizátorem akce.

Pokračovat...

17.8.2020

Ve filmu o Ostravě budou záběry na haly Vítkovice Steel

Nad Vítkovicemi kroužil dron. Známý ostravský fotograf Boris Renner si pro natáčení dokumentárního filmu o životě v Ostravě před 100 lety vybral mimo jiné i haly společnosti VÍTKOVICE STEEL. Záběry z dronu mají pomoci přiblížit tehdejší průmyslovou atmosféru Ostravy, která se v mnohém podobala té dnešní. Fotograf, kameraman, scénárista a režisér v jednom o vznikajícím dokumentu říká, že je to film, který vás vrátí ke kořenům. Bude mít premiéru na konci roku, ale název už je na světě: „Ostravské kořeny“.

Pokračovat...

5.8.2020

VÍTKOVICE STEEL podporují přechod kraje k udržitelnému rozvoji

VÍTKOVICE STEEL a další významné firmy z Moravskoslezského kraje se spojily, aby podpořily přechod kraje k nízkouhlíkové ekonomice. Společnou deklaraci podepsalo 31. července na hejtmanství sedm průmyslových firem. Cílem iniciativy je využít evropských dotací k udržení konkurenceschopnosti zdejšího průmyslu a přispět k rozvoji kraje „zeleným“ směrem.

Pokračovat...

1.8.2020

Je spuštena další výzva Nadační fondu VÍTKOVICE STEEL

Nadační fond VÍTKOVICE STEEL spustil další ročník výzvy pro neziskové organizace a jednotlivce. Trvá od 1. sprna do 15. září 2020.

Pokračovat...

3.6.2020

VÍTKOVICE STEEL rozvolňují bezpečnostní opatření

Nouzový stav vyhlášený vládou ČR skončil a život se postupně vrací do normálu. Také společnost VÍTKOVICE STEEL rozvolňuje přísná opatření na ochranu proti šíření koronaviru, zároveň však apeluje na zaměstnance i spolupracující subjekty, aby dále dbali na bezpečnost.

Pokračovat...